زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ مرداد ساعت 10:11 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۵/۳۰ ساعت 10:11    تعداد بازدید: 478    کد مطلب: 64651

45درصد جمعیت استان کرمان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند
مدیر درمان تامین اجتماعی کرمان گفت: ٤٥ درصد از جمعیت این استان، تحت پوشش خدمات تامین اجتماعی هستند که جمعیتی بالغ بر یک میلیون و چهار صد هزار نفر را شامل می شود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر امین فخر با بیان اینکه خدمات درمانی تامین اجتماعی در استان کرمان به صورت مستقیم و غیر مستقیم به بیماران و بیمه شدگان ارائه می شود، اظهار داشت: تامین اجتماعی کرمان در بخش درمان مستقیم دارای ٣ بیمارستان و ١٣ درمانگاه و در بخش درمان غیر مستقیم با ١٤٠٠ موسسه تشخیصی و درمانی طرف قرار داد است.
وی اضافه کرد: ٣٧ درصد از بیمه شدگان استان کرمان، بیمه شده اصلی و ٦٤ درصد آنان بیمه شده  تبعی هستند.
وی تعداد بیمارانی که خدمات سرپایی مراکز ملکی را در این  استان دریافت می کنند، ٤ میلیون و 700هزار  نفر و تعداد بستری شدگان را ٦٤ هزار نفر عنوان کرد.
مدیر درمان تامین اجتماعی کرمان ادامه داد: از مراکز طرف قرارداد با تامین اجتماعی، سالانه برای یکصد هزار بیمار، خدمات بستری و برای هشت و نیم میلیون نفر، خدمات سرپایی خریداری می شود.
دکتر فخر افزود: ٦٠ درصد اعتبارات در بخش درمان غیر مستقیم و ٤٠ درصد در بخش درمان مستقیم هزینه می شود و سال گذشته بیش از ٥٥٠ میلیارد تومان صرف ارائه خدمات درمانی شده است.
وی ادامه داد: برنامه های مختلف نهضت آی تی، همزمان با سراسر کشور در استان کرمان نیز اجرا شده است و برنامه کاردکس پرستاری برای اولین بار در کرمان بصورت پایلوت عملیاتی شد.
دکتر فخر با اشاره به اجرای طرح های توسعه ای در استان کرمان گفت: سال گذشته بخش جراحی قلب باز و بخش های ام.آر.آی و آنژیوگرافی بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان افتتاح شد و تجهیزات، های تک نیز، در بیمارستان های دکتر غرضی سیرجان و امام علی (ع) زرند مستقر شد.
وی ادامه داد: در سال جاری طرح های محوطه سازی جامع بیمارستان پیامبر اعظم(ص)، ساخت بنای جدید پلی کلینیک بیمارستان دکتر غرضی سیرجان و رفسنجان، توسعه بخش اورژانس بیمارستان سیرجان، نوسازی درمانگاه شماره سه کرمان و ساخت درمانگاه انار اجرایی می شوند.
مدیر درمان تامین اجتماعی کرمان همچنین به روند ساخت و ساز درمانگاه راور اشاره نمود و گفت: ساخت این مرکز در مراحل پایانی است و در سال جاری افتتاح خواهد شد.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha