• ۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير
  • اِلأَربِعا ٢٢ شوال ١٤٤۰
  • Wednesday, June 26, 2019
کلیدواژه: 67388
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر، ساعت 14:42
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۷/۲۵
روابط عمومی بیمارستان شهید دکتر لواسانی

گرامیداشت هفته بهداشت روان

دکتر جمالیان: جامعه در حال ورود به سونامی بیماریهای روحی و روانی است، بهداشت روان در جوانان و نوجوانان باید صدر مشکلات جامعه امروزی قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید دکتر لواسانی,  دکتر جمالیان در گرامیداشت هفته سلامت بهداشت روان بر ایجاد شادی ،نشاط و امید بین جوانان و نوجوانان تاکید داشتند. و افزودند با وجود زندگی شهری و صنعتی و گرایشات جوانان به فناوریهای دیجیتال و شبکه های مجازی و فارغ شدن از زندگی پیرامون خود مثل خانواده میتواند در آینده نه چندان دور جامعه را با سونامی مشکلات روحی و روانی مواجهه کند. بهداشت روان علمی است برای بهتر زیستن و رفاه اجتماعی که تمامی زوایای زندگی را در بر می گیرد. بهداشت روان ، دانشی بسیار ارزشمند می باشد زیرا مشکلات و بیماری های روانی همیشه همراه انسان بوده اند. ایشان خاطر نشان کردند بیماریهای روانی امروزه سهم قابل توجهی از بار بیماریها و همچنین هزینه های نظام سلامت را شامل می شوند و بیمارستان شهید دکتر لواسانی تنها دارنده بخش روانپزشکی در سازمان تامین اجتماعی توانسته گام مفید و موثری در جهت بهبود بیماران روحی و روانی بردارد.
ایشان خاطر نشان کردند با توجه به تاکید سازمان بهداشت جهانی در تعریف سلامتی بر بعد بهداشت روان ، ولی متاسفانه در بسیاری از نقاط جهان بهداشت روانی و بیماریهای روانی، علیرغم نقش عمده آنها در سلامت عمومی، در درجه اهمیت پایین تری نسبت به سلامت و بیماری های جسمانی واقع شده و مورد غفلت قرار گرفته است . انسان از دو بعد جسم و روح تشکیل شده است که باید از هر دو بعد محافظت نماید و نیازهای هر دو را برآورده سازد. انسان مضطرب افسرده و بحران زده قرن حاضر بیش از هر زمان به سلامت روان نیازمند است. یکى از شرایط لازم براى دست‏ یابى به سلامت روان، برخوردارى از یک نظام ارزشى منسجم مى‏باشد. ارزش‏ها، اساس و بنیان یکپارچگى شخصیت ‏سالم و سازمان‏ دهنده‏هاى اصلى اعمال و رفتارهاى انسان به شمار مى‏روند. دین با دارا بودن چنین نظام ارزشی موجبات سلامت جسمی و روانی و ارتقای بهداشت روان را فراهم می نماید.
در ادامه دکتر بنی اسد همکار روانپزشک در رابطه با تکنیکهای مقابله با امواج منفی پیرامون زندگی بیاناتی را ایراد فرموند.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha